Hakkımızda

Hakkımızda

1997 yılında kurulan Balden, o tarihten bu yana her tip gemi için can kurtarma araç ve ekipmanları üretmektedir. Bugüne kadar dünya denizlerinde seyreden 500’ü aşkın gemiye tedarik ettiği ürünlerle sektöre kendini kanıtlamış ve özellikle Türk gemi yan sanayisi için kalite ve güvenin sembol firmalarından biri haline gelmiştir. Üretimini İstanbul Kartal’da bulunan fabrikasında, sürekli yenilenen ürün gamıyla, uluslararası standartları gözeterek, klas sertifikaları ile şartnamelere uygun olarak ifa eder ve geliştirir. Alanında uzman mühendislik kadrosu, AR-GE çalışmalarını sürekli gelişen teknoloji ve değişen regülasyonları gözeterek sürdürmektedir.

Balden’in ürün gamı içerisinde, serbest düşmeli can filikaları, tamamen kapalı can filikaları, kurtarma botları, hızlı kurtarma botları, kurtarma kancaları, GRP kutular ve her türlü GRP ekipman ve malzeme yer almaktadır.

Bununla birlikte Balden, her türlü can kurtarma aracı için tamir hizmeti de sunmaktadır. Bugüne kadar bu alanda hizmet sunduğu yüzlerce müşterisine de güvenilir bir çözüm ortağı olmuştur.

Balden Denizcilik San. ve Tic. Ltd. Şti., Şubat 2021’de Denizsan Group bünyesine dahil olmuş ve bu vesileyle Türkiye’de matafora ve bot paketini bir teklif altında sunabilen ilk ve tek grup olmuştur.